![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografier 7234049
*
nr 723 4049
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografier, 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 577/600 + 266/385
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 19:55:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 19:29:26
1
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier karl axel pehrson litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:39
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:34
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:35
*
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Karl Axel Pehrson
nr 723 4049
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografier, 2 st, Karl Axel Pehrson (1921-2005), 577/600 + 266/385
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 19:29:26 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
Karl Axel Pehrson
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk mÃ¥lare, skulptör och grafiker.Läs mer om Karl Axel Pehrson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier karl axel pehrson litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:39 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:34 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:35